DOMINIKANA

 • Stolica: Santo Domingo
 • Powierzchnia : 48 730 km²
 • Ludność: 9 049 595
 • Język: hiszpański, angielski
 • Waluta: dominikańskie peso
 • Szczepienia: nie są wymagane
 • Wiza: wymagane jest wykupienie Karty Turysty
 • Lotniska: Santo Domingo Las Americas, Puerto Plata, Santiago
 • Czas lotu: Warszawa – Punta Cana – ok. 14 godz. (międzylądowanie techniczne na Azorach).

Kiedy jechać

Na Dominikanę warto wybrać się zimą, lub jesienią. Można wtedy nacieszyć się słońcem i ciepłem, których tak brakuje w kraju. Jest też wtedy w tym kraju nieco chłodniej, a raczej należałoby powiedzieć, nieco mniej gorąco. Jednak nie ma pory, którą można by zdecydowanie odradzić, lub zdecydowanie polecić - warunki naturalne zachęcają do odwiedzenia Dominikany o każdej porze roku.

Regiony, ciekawe miejsca:

Regiony

 • Cabarete - ten 6 kilometrowy pas północnego wybrzeża Dominikany posiada przepiękną piaszczystą plażę (wraz z przyległymi hotelami i barami plażowymi), którą oblewają ciepłe wody morskie, przyciągające miłośników kąpieli przez cały rok. Cabarete słynie także jako jedne z najlepszych miejsc windsurfingowych na świecie, zachęcając do przyjazdu tysiące miłośników tego sportu.
 • Punta Cana - to miejsce gdzie czuje się prawdziwy smak Karaibów. Ta położona niedaleko Puerto Rico część wyspy posiada bujne gaje kokosowe i bajeczne, wielokilometrowe plaże, łagodnie opadające do turkusowego Morza Karaibskiego. Wybrzeże w Punta Cana posiada piękną rafę koralową stwarzającą tym samym doskonałe warunki do nurkowania. Dzięki swojej unikalności stanowi ona idealne miejsce do spędzenia spokojnych rodzinnych wakacji.
 • Puerto Plata - czyli "srebrne miasto" to jeden z popularniejszych i zarazem najchętniej odwiedzanych kurortów Dominikany. Położony tuż nieopodal Santiago i Cabrera, stanowi dobre miejsce wypadowe na zwiedzanie tych jak i innych miast. Znajdują się tu zabudowy i domy w wiktoriańskim stylu, piękne bujne tropikalne lasy jak i wzniesienia górskie łączące się z wodami oceanicznymi czynią to miasto jedynym w swoim rodzaju.
 • Luperon - to jedno z kilku miast portowych wyspy, położone w prowincji Puerto Plata. Turyści przybywający w ten rejon cenią sobie wyprawy rowerowe lub konne po jednej z polnych dróg, które wiodą przez malownicze rzeki, plantacje owoców tropikalnych i małe dominikańskie wioski.
 • Sosua - to tak zwana Karaibska Ibiza, a wszystko dlatego iż stanowi ono centrum rozrywki i bogatego życia nocnego wyspy. Miejscowość przyciąga głównie młodych turystów, dlatego zabawa w barach, dyskotekach i nocnych klubach nigdy się nie kończy a jeżeli już nawet dobiega końca to przenosi się na plaże gdzie do rana trwają tak zwane "Beach Party".
 • Juan Dolio - to bardzo popularne miejsce wypoczynku dla każdego nawet wybrednego turysty. Znajdują się tu przepiękne złociste plaże o delikatnym piasku i błękitnych wodach Morza Karaibskiego, liczne miejsca do uprawiania sportów wodnych jak i bogate życie nocne i kulturalne, pozwalają stwierdzić iż to idealne miejsce na spędzenie rodzinnych wakacji.
 • Półwysep Samana - uważany jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na Dominikanie. Wzdłuż wybrzeża rozciągają się niekończące się gaje palmowe i bajeczne plaże. Życie płynie tu wolniej, a sam półwysep postrzegany jest jako oaza spokoju i oderwania się od rzeczywistości.

Ośrodki i atrakcje

Najważniejsze miasta: Santo Domingo, Puerto Plata, La Romana,
Najciekawsze atrakcje turystyczne: Manati Park, Punta Cana, Puerto Plata
Najpopularniejsze regiony turystyczne: Cabarete, Sosua, Punta Cana, Puerto Plata

Wycieczki fakultatywne

MONSTER TRUCK SAFARI - niezapomniana przygoda na pokładzie najwyższych monster trucków na Dominikanie! Profesjonalni przewodnicy pokażą miejsca, gdzie nie docierają inne pojazdy. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, przemierzanie pól trzciny cukrowej i rzek, zwiedzanie małych dominikańskich wiosek to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają podczas wyprawy. Czas na kąpiel w rzece. Obiad na ranczo przy tradycyjnej muzyce.
Cena : ok. 100 USD

WYSPA SAONA - wyprawa na jedną z największych wysp otaczających Dominikanę. Eksplodujące piękno dominikańskiej fauny i flory, białe piaszczyste plaże i czysta turkusowa woda to tylko niektóre osobliwości czekające na odwiedzających wyspę. W programie wycieczki rejs katamaranem, czas na kąpiele słoneczne.
Cena : ok. 100 USD

SANTO DOMINGO – wizyta w jednym z najstarszych miast Karaibów, które łączy nowoczesne wyrafinowanie z wiekowym wdziękiem. Zwiedzanie: jaskinie Three Eyes, rezydencja rodziny Kolumbów, monumentalna latarnia Kolumba, miasto kolonialne, katedra, El Alcazar. Przewidziany czas na zakupy na ulicy El Conte.
Cena : ok. 85 USD

ODKRYWANIE RAFY – wyjątkowa wycieczka, relaks na pływającej platformie i odkrywanie podmorskiego świata w najpiękniejszej okolicy w rejonie wybrzeża Punta Cana. Będziemy mieli okazję odbyć wycieczkę podwodną, podziwiając rafę koralową i morskie stworzenia. To idealna wycieczka dla każdego, kto choć na pół dnia chciałby zostać podmorskim odkrywcą i badaczem fauny i flory. Jeśli chcesz poczuć więcej adrenaliny, odbądź bliskie spotkanie z płaszczką. Weź kajak i staw czoła falom, a później zażyj kąpieli słonecznej i relaksacyjnego masażu na pływającej macie.
Cena : ok. 90 USD

HIGUEY – okazja do poznania specyfiki życia w dominikańskim mieście, założonym w 1494 r. Miasto znane jest z miejsca objawienia Matki Boskiej, dokąd co roku ściągają pielgrzymi z całej wyspy. Warto odwiedzić współczesną bazylikę, której dzwonnicę widać z odległości kilku kilometrów. W 1992 r. był tu Jan Paweł II. Czas na zakupy.
Cena : ok. 90 USD

CUEVA FUN FUN – fantastyczna przygoda, podróż w czasie do epoki kamienia. Zjazd po linie z 18 metrów do pięknej jaskini Fun Fun, wcześniej znanej jako La Cueva del Diablo (Pieczara Diabła). Mówi się, że jest jedną z największych na świecie i na pewno najdłuższą jaskinią karaibskiego regionu. Ma ponad 7 km tuneli, podziemnych rzek i spektakularnych formacji skalnych. Dojazd do jaskini konno.  Cena : ok. 125 USD.

DOLPHIN EXCELLENCE – przygoda dla całej rodziny; niesamowite przeżycia podczas 45-minutowego interaktywnego programu Excellence. Zabawa z delfinami, tańce, skoki i wiele innych zajęć dających okazję do bezpośredniego kontaktu z tymi wspaniałymi zwierzętami. Wszystko w naturalnym środowisku na specjalnie przygotowanej platformie! Najlepsza lokalizacja w całej Punta Cana. Na miejscu na uczestników czeka park z tygrysami bengalskimi, papugami oraz lwami morskimi. Cena : ok. 175 USD;

 

 

 

 

Uzyskaliśmy subwencje finansową z PFR