FUERTEVENTURA

 • Stolica: Puerto del Rosario
 • Powierzchnia: 1659,74 km²
 • Ludność: 86642 mieszkańców
 • Język: Hiszpański
 • Waluta: Euro
 • Szczepienia: nie ma obowiązkowych
 • Wiza: nie jest wymagana
 • Lotniska: Puerto del Rosario
 • Czas lotu: 5,5 h

Kiedy jechać

Wyspy Kanaryjskie, krainę wiecznej wiosny, można odwiedzać przez okrągły rok. Szczyt sezonu przypada tu aż trzy razy do roku. Pierwszy raz od połowy grudnia do marca, kiedy na wyspy przyjeżdżają zmęczeni zimą i spragnieni słońca Europejczycy oraz Amerykanie. Drugi raz od czerwca do sierpnia kiedy na wyspy wybierają się Hiszpanie. Szczyt szczytów przypada na luty, kiedy na wyspach hucznie obchodzi się karnawał – impreza o międzynarodowej sławie. Najtańszych ofert przelotów, noclegów oraz zorganizowanych wycieczek można spodziewać się od kwietnia do czerwca oraz od połowy listopada do połowy grudnia.

Regiony, ciekawe miejsca

Regiony

Region Corralejo - północna Fuerteventura to zarówno piękne, piaszczyste plaże, jak i malownicze miasteczka i wioski. Świetnie poczują się tu amatorzy aktywnego wypoczynku, bowiem znajdziemy tu liczne szlaki piesze i rowerowe oraz dobre warunku do uprawiania sportów wodnych.

Region Półwyspu Jandía - południowa część wyspy urzeka kontrastowym krajobrazem. Na wschodzie są to długie plaże o białym piasku, przy których ulokowały się nadmorskie kurorty, na zachodzie zaś wybrzeże jest skaliste. Panują tu świetne warunki do windsurfingu. 

Ośrodki i atrakcje

 • Najważniejsze miasta: Antigua, Betancuria, La Oliva, Pájara, Puerto del Rosario, Tuineje.
 • Najciekawsze atrakcje turystyczne: Corralejo, Ecomuseo de la Alcogida, Lajares, Oasis Park, Playa de Sotavento de Jandía, Vega de Río Palma, Ajuy.
 • Najpopularniejsze regiony turystyczne: Region Corralejo, Region Półwyspu Jandía.

Wycieczki fakultatywne

Gran Tour Fuerteventura – wizyta w miejscowości Betancuria, pierwszej stolicy wyspy: zwiedzanie kościoła Santa Maria, prezentacja wyrobów z aloesu – najpopularniejszego produktu wyspy. Przejazd do punktu widokowego Mirador Morro Velosa, skąd widać zarys Lanzarote. Degustacja wyśmienitych kozich serów, obiad w restauracji. Dalej trasa wiedzie na północ, mijając La Oliva, przez najstarszy kurort Corralejo. Postój przy słynnych wydmach. Powrót wschodnim wybrzeżem, mijając po drodze najgroźniejszy wulkan wyspy – Czerwoną Górę i Salinas del Carmen – saliny, gdzie pozyskiwano sól z oceanu.  Cena – ok. 45 EUR.

Wyspa Lanzarote – wizyta w regionie La Geria, na pejzaż którego składa się zastygła lawa i popiół wulkaniczny. Przejazd na północ wyspy do Jameos del Agua – jaskini zaadaptowanej przez lokalnego artystę Cezara Manrique. Przejazd do Doliny Tysiąca Palm. Przerwa na obiad. Wjazd na Pico del Chache, najwyższy szczyt Lanzarote, skąd rozpościera się przepiękny widok na wulkan La Corona. Przejazd wybrzeżem zachodnim do Parku Narodowego Timanfaya – Góry Ognia, największej atrakcji wyspy i uczestnictwo w doświadczeniach geotermalnych. Ostatnim punktem programu są mijane po drodze Salinas del Janubio i Los Hervidores – urwiste wybrzeże, gdzie lawa spotkała się z oceanem.Cena – ok. 77 EUR
Oasis Park – wizyta parku zoologicznym: pokaz tresury papug, przejażdżka w karawanie wielbłądów, pokaz aligatorów, węży i lwów morskich. Spacer po ogrodzie botanicznym, gdzie znajdują się setki gatunków kaktusów. Pokaz drapieżnych ptaków – polujące sowy, sokoły i jastrzębie. Cena – ok. 41 EUR.

Magic Katamaran – 4,5-godzinny rejs katamaranem; opłynięcie półwyspu Jandia i dopłynięcie do Faro de Jandia, najbardziej na południe wysuniętego punktu wyspy. Cena – ok. 50 EUR.
Submarine – rejs łodzią podwodną z portu w Morro Jable. Zejście na głębokość ok. 25 m. W czasie rejsu można podziwiać morską faunę; nurek wabi i dokarmia ryby różnego gatunku. Cena – ok. 59 EUO
Quad Safari – wyprawy na quadach dla osób, które lubią mocne wrażenia. Trasa biegnie wschodnią jak i zachodnią częścią wyspy, ma łącznie ok. 50 km! W czasie 5 godzin wyprawy wizyty w najciekawszych zakątkach wyspy: piaszczysta plaża Sotavento i klifowe wybrzeże w La Pared.  Cena – ok. 65 EUR.

 

 

 

 

Uzyskaliśmy subwencje finansową z PFR