IBIZA

 • Stolica: Eivissa
 • Powierzchnia: 571,04   km²
 • Ludność: ok. 132637  mieszkańców
 • Język: Hiszpański
 • Waluta: Euro
 • Szczepienia: nie ma obowiązkowych
 • Wiza: nie jest wymagana
 • Lotniska: Eivissa
 • Czas lotu: 3 h

Kiedy jechać

Ibiza to miejsce, o którym zapomniała nuda. Mówi się, że jest tu więcej dyskotek i klubów niż gdziekolwiek indziej. Nie bez przyczyny nazywana jest w końcu „wyspą rozrywki”. Jest ona położona na Morzu Śródziemnym. Jest trzecią co do wielkości wyspą Balearów. Klimat jest tu trochę łagodniejszy niż na Majorce i Minorce. W okresie letnim temperatura dochodzi do 30 °C, natomiast zimą spada nawet do 7°C. Sezon turystyczny zaczyna się tam już w kwietniu i trwa do końca października.

Regiony, ciekawe miejsca

Regiony

Ibiza południowo-wschodnia - Ta wyspa to nie tylko kluby i dyskoteki ale również krystalicznie czysta woda oraz piaszczyste, czyste plaże, które można podziwiać w południowo-wschodniej części wyspy. Fani sportów wodnych mogą liczyć na nurkowanie, narty wodne, surfing, snorkeling i inne tego typu atrakcje.
Ibiza północno-zachodnia - Na turystów z całego świata czekają liczne kasyna, eleganckie restauracje, ogromne centra rozrywki, roztańczone dyskoteki i nocne kluby. Zabawa trwa tu do białego rana, a rano na zmęczenie nikt nie narzeka.

Ośrodki i atrakcje

 • Najważniejsze miasta: Eivissa, Santa Agnes, Santa Gertrudis, Sant Mateu,
 • Najciekawsze atrakcje turystyczne: Dalt Vila w Eivissie, Murallas d’Eivissa, Torre des Carregador de Sal, Museu Etnologic d’Eivissa i Formentera, Katedra Santa Maria,
 • Najpopularniejsze regiony turystyczne: Ibiza południowo-wschodnia, Ibiza północno-zachodnia.

Wycieczki fakultatywne

Wyspa Formentera – krótka przeprawa promowa na najmniejszą wyspę archipelagu Balearów, słynącą z bajecznych plaż i krystalicznie czystej wody. Formentera odznacza się dziewiczą przyrodą i nietkniętą cywilizacją. Zwiedzanie wyspy z przewodnikiem. Wizyta w porcie La Sabina i w stolicy wyspy San Francisco, postój w punkcie widokowym Es Mirador. Przejazd do latarni morskiej La Mola. Czas wolny na kąpiel i relaks na wyjątkowych plażach wyspy.
Cena – ok. 73 EUR.

Wycieczka wokół wyspy – całodzienna wycieczka po „Białej Wyspie”, w trakcie której podziwiać można prawdziwe piękno Ibizy: białe domy, zielone wzgórza, zaciszne zatoki z malowniczymi portami i bajeczne, piaszczyste plaże oblewane lazurową wodą. Przewodnik pomoże zgłębić wiedzę na temat niesamowitej historii i kultury Ibizy. Wizyta w miejscowości San Carlos – Las Dalias, gdzie regularnie organizowany jest hippisowski bazar. Będzie tu niepowtarzalna okazja do nabycia artykułów skórzanych, biżuterii, ceramiki oraz innych wyrobów kultury hippisowskiej. W programie również: Pola Solankowe, port w Eivissie, miasteczko San Josep, Portinatx, Santa Eulalia. Cena – ok. 41 EUR.

Eivissa to Ibiza – wieczorna wizyta w stolicy wyspy zwanej również Eivissa. Zwiedzanie stolicy jest dobrym początkiem do zrozumienia charakteru całej Ibizy i stanowi doskonałe wprowadzenie do podróży po tej bajkowej wyspie. Zwiedzanie Górnego Miasta, starej części Ibizy, otoczonej potężnymi fortyfikacjami z górującym na szczycie zamkiem. Wewnątrz murów kryje się antyczna osada pełna zabytków minionych epok, pereł kultury. Będzie to okazja do podziwiania wspaniałych widoków na port, pola solankowe i okoliczne miejscowości. Wizyta na starówce miasta, gdzie znajduje się okazała katedra z XIV wieku. Spacer wąskimi uliczkami z licznymi straganami i przytulnymi kawiarenkami do nadmorskiej promenady, gdzie życie tętni 24 godziny na dobę.
Cena – 34 EUR.

Rejs Es Vedra – rejs wzdłuż spektakularnie pięknego wybrzeża w kierunku mistycznej wyspy Es Vedra. Dużo czasu na relaks na łodzi, podziwianie widoków i pływanie w morzu.
Cena – ok. 85 EUR.

Katamaran – czas relaksu, dzień spędzony na nowoczesnym katamaranie opływającym najpiękniejsze zakątki wybrzeża Ibizy i Formentery. Czas zarówno na opalanie, jak i kąpiel w krystalicznie czystym morzu. Wersja all inclusive obejmuje obiad i napoje oraz przejażdżkę skuterem wodnym wliczone w cenę. Cena – ok. 55 EUR.

Jeep safari – niezapomniane safari samochodami z napędem na 4 koła po nieutwardzonych drogach północnej części wyspy. W cenie przepyszny obiad: grillowane mięso, pieczone ziemniaki, świeże owoce. Po południu czas wolny na kąpiel w najpiękniejszych zatokach wybrzeża Ibizy. Cena – ok. 68 EUR.

 

 

 

 

Uzyskaliśmy subwencje finansową z PFR