MINORKA

 • Stolica: Mahon
 • Powierzchnia: 668  km²
 • Ludność: ok. 92 434 mieszkańców
 • Język: Hiszpański
 • Waluta: Euro
 • Szczepienia: nie ma obowiązkowych
 • Wiza: nie jest wymagana
 • Lotniska: Mahon
 • Czas lotu: 3 h

Kiedy jechać

Minorka jest drugą co do wielkości (zaraz po Majorce) wyspą Balearów. W okresie letnim temperatura często przekracza 30°C. Wyspa ta leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, dlatego też lata są niezwykle gorące i suche, zimy natomiast deszczowe, co pomaga tamtejszej roślinnosci zregenerować się po upalnym lecie.

Regiony, ciekawe miejsca

Regiony

Minorka Południowa - To idealne miejsce dla szukających spokoju i ciszy. Z dala od zgiełku miasta można zatopić się w bezkresnym słońcu, które świeci tu cały dzień. Niewielka, piaszczysto-kamienista plaża z jednej strony otoczona stromym klifem, z drugiej łagodnie zanurzającym się w lazurowym morzu lądem, to bardzo dobre miejsce do nurkowania i snorkelingu. Spokojne wody zatoki są przystanią dla żaglówek, które harmonijnie wtapiają się w otaczający krajobraz.
Minorka Północna – Ta część wyspy może pochwalić się pięknymi plażami oraz ciepłą, płytką, turkusową wodą. Jest to region dość popularny wśród rodzin z dziećmi. Nie zabraknie tu też rozrywek dla amatorów wszelakich sportów wodnych.

Ośrodki i atrakcje

 • Najważniejsze miasta: Mahon, Ciutadella
 • Najciekawsze atrakcje turystyczne: Stare miasto w Ciutadella, Harbour Cruise w Mahon, Latarnia morska w Cap d’Artrutx, Tudons, Museum de Menorca w Mahon, Katedra w Ciutadella
 • Najpopularniejsze regiony turystyczne: Minorka Południowa, Minorka Północna

Wycieczki fakultatywne

Uroki stolicy i wschodniego wybrzeża – w programie godzinny rejs statkiem wokół portu Mahón, wizyta w fabryce lokalnego Gin Xoriguer – oryginalnego ginu z destylacji winogron, a nie jak zwykle z ziaren pszenicy. Czas wolny w stolicy Mahón. Przejazd w kierunku południowo-wschodniego wybrzeża i spacer po bajkowej wiosce Binibeca. Wizyta w najsłynniejszej jaskini Cova d’en Xoroi. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 45 EUR.

Od wybrzeża do wybrzeża – na trasie fantastyczne krajobrazy, wioski rybackie i dawna stolica wyspy Ciutadella z katalońską architekturą i jedyną na wyspie katedrą. Wizyta w gospodarstwie ekologicznym i degustacja znakomitych serów. Podziwianie panoramy Minorki ze szczytu Monte Toro. Czas wolny – wypoczynek na plaży Cala Galdana. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 52 EUR.

Aquapark Splashtastic – miasteczko wodne w Cala Blanes z niezliczonymi zjeżdżalniami, basenami i wieloma innymi atrakcjami. Cena – ok. 37 EUR.

Rejs statkiem (Beach Hopper) – w programie piękne południowo-zachodnie wybrzeże Minorki z zacisznymi zatokami i bajecznymi, piaszczystymi plażami. Czas wolny – wypoczynek na plaży. Obiad na pokładzie statku. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 53 EUR.

Tańczące konie (Somni) – transfer do stadniny Son Martorellet na pokaz ujeżdżania koni, połączony z muzyką, tańcem i akrobatyką. Cena – ok. 34 EUR.

 

 

 

 

Uzyskaliśmy subwencje finansową z PFR