PORTUGALIA

 • Stolica: Lizbona
 • Powierzchnia: 92 391 km²
 • Ludność: ok. 10,6 mln mieszkańców
 • Język: Portugalski
 • Waluta: Euro
 • Szczepienia: nie ma obowiązkowych
 • Wiza: nie jest wymagana
 • Lotniska: Lizbona, Faro
 • Czas lotu: ok. 4,5 h

Kiedy jechać

Portugalia położona jest w strefie klimatu śródziemnomorskiego oceanicznego. Zima jest krótka i łagodna, natomiast lato długie, słoneczne i bardzo ciepłe. Najcieplejszy i najbardziej słoneczny okres w Portugalii to miesiące od maja do października. Na temperatury powietrza powyżej 25 ºC można liczyć od czerwca do września.

Regiony, ciekawe miejsca

Regiony

Wybrzeże Lizbońskie - Costa de Lisboa - tylko godzina jazdy samochodem w kierunku północno-zachodnim dzieli Lizbonę od skalistego wybrzeża Atlantyku, zalesionych wzgórz Sintry i wiejskich terenów z willami i pałacami królewskimi. Na południe od Lizbony znajdują się piaszczyste plaże oraz rybackie miasteczka na wybrzeżu oceanu, a także laguny estuariów Tagu i Sado.
Srebrne Wybrzeże - Costa de Prata – to wymarzone miejsce dla aktywnych, szczególnie tych, lubiących sporty wodne lub grę w golfa. Wybrzeże słynie wśród surferów, którzy mają tu idealne warunki do uprawiania swojej pasji. Golfiści mają natomiast do wyboru kilkadziesiąt pól golfowych w tym kilka zaliczanych do najlepszych w Europie.
Algarve - krajobraz tego regionu kształtują żyzne doliny leżące między licznymi wzniesieniami, klifowa linia brzegowa pełna wapienny grot oraz piękne, czyste plaże. Algarve jest najbardziej wysuniętą na południe portugalską prowincją. Podzielić ją można na trzy części: na zachodzie skalistą, z zatokami i klifami, na wschodzie płaską, z wydmami i pięknymi plażami oraz w centrum, pełną gajów oliwnych i pomarańczowych oraz dębów korkowych.
Zielone Wybrzeże - Costa Verde – ten region zawdzięcza swą nazwę wybrzeżom z piaskowymi plażami, bogatej roślinności oraz licznym winnicom, które potrafią oczarować licznych turystów.
Góry – Montanhas – góry te przyciągają przede wszystkim miłośników sportów. Jest to idealne miejsce do wspinaczki, kajakarstwa oraz golfa.

Ośrodki i atrakcje

 • Najważniejsze miasta: Alcobaca, Cabo da Roca, Cascais, Estoril, Evor, Lizbona, Sintra, Tomar,
 • Najciekawsze atrakcje turystyczne: Stare Miasto w Evorze, klasztor Mosteiro de Cristo w Tomar, klasztor Mosteiro de Santa Maria w Alcobaca, a także Parque National da Penhas de Saude i Penada, czyli jeden z najpiękniejszych parków narodowych świata
 • Najpopularniejsze regiony turystyczne: Wybrzeże Lizbońskie, Srebrne Wybrzeże

Wycieczki fakultatywne

Rejs statkiem - Główną atrakcją rejsu jest obserwacja wielorybów. Kaszaloty, wieloryby i delfiny zwabione bogactwem tutejszego morza od lat odwiedzają Azory. Opłata wynosi ok. 70 EUR.

Lizbona - Jednodniowa wycieczka do stolicy Portugalii. W programie m.in:Klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, pomnik odkrywców, słynny plac Rossio i mauretańska dzielnica Alfama.
Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych. Lunch oraz wejścia do zwiedzanych obieków nie są wliczone w cenę. Opłata wynosi 59 EUR, dzieci 5-12lat 30 EUR.

Niesamowity wschód - W programie wschodnia część Algarve. Jeden z najpiękniejszych kościołów w Portugalii – Sao Lourenco w Almancil. Następnie stare miasto w  Faro oraz starożytne Olhao gdzie znajduje się ważny port rybacki. Przejażdżka łodzią, podczas której można podziwiać typowe wioski rybackie. Kolejne miejsce na trasie zwiedzania to Tavira, jedno z najpiękniejszych miasteczek w Portugalii. Opłata wynosi 43 EUR., dzieci 5-12lat 22 EUR.

Niesamowity zachód - Zwiedzanie rozpoczyna się od miasta Silves, gdzie znajduje się wspaniały zamek Castelo de Silves, z którego rozpościera się piękny widok na okolicę. Następny punkt to Foia najwyższy szczyt Serra de Monchique. Lagos, ważne centrum morskie znane również z pierwszego w Europie targu niewolników. Serra de Monchique. Lagos, ważne centrum morskie znane również z pierwszego w Europie targu niewolników. Opłata wynosi 43 EUR., dzieci 5-12lat 22 EUR.

Sewilla - Stolica Andaluzji, jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii. Dzięki tej wspanialej wycieczce masz szanse odwiedzić i zobaczyć miasto pełne uroku i artystycznego szyku. Plac Hiszpański, żydowska dzielnica Bairro de Santa Cruz, Katedra - największa gotycka budowla świata i niezapomniane pałace oraz ogrody Alcazar to miejsca, których nie wolno pominąć. Czas wolny na lunch. Posiłki oraz wstępy do obiektów nie sa wliczone w cenę. Dzieci:0-4 lat -bezpłatnie, 5-12 lat- 50% zniżki. Opłata wynosi 53 EUR, dzieci 5-12lat 27 EUR.

Lizbona i Fatima 2 dni - Klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, pomnik odkrywców, słynny plac Rossio i mauretańska dzielnica Alfama to miejsca, które pozostaną w pamięci na długo.Nocleg w czterogwiazdkowym hotelu Vila Gale Opera. Drugi dzień to pełna spokoju i uduchowienia wycieczka do Fatimy - centrum chrześcijańskiej wiary i międzynarodowych pielgrzymek. Czas wolny na lunch. Posiłki oraz wstępy do obiektów nie są wliczone w cenę. Dzieci:0-4  lat - bezpłatnie, 5-12 lat - 50% zniżki. Opłata wynosi 115 EUR., dzieci 5-12 lat 58 EUR.

Perły zachodu - To, co najpiękniejsze w Algarve.Przyłącz się do nas, by zobaczyć zachodnie wybrzeże Algarve, szczyt górski Foia oraz pełen legend i mitów zamek w Silves.W Lagos dowiesz się o latach świetności Portugalii. Na Ponta da Piedade odnajdziesz najsłynniejsze pocztówkowe ujęcia Portugalii oraz piękne groty. „Koniec Świata” oczaruje Cię i zadziwi. Posiłki oraz wstępy do obiektów nie są wliczone w cenę. Dzieci:0-4 lat - bezpłatnie, 5-12 lat- 50% zniżki. Opłata wynosi 43 EUR. , dzieci 5-12 lat 22 EUR.

 

 

 

 

Uzyskaliśmy subwencje finansową z PFR