TENERYFA

 • Stolica: Santa Cruz de Tenerife
 • Powierzchnia : 2034 km²
 • Ludność:  899833 mieszkańców
 • Język: Hiszpański
 • Waluta: Euro
 • Szczepienia:  Brak obowiązkowych szczepień
 • Wiza: nie jest wymagana
 • Lotniska: Teneryfa Północ, Teneryfa - południe
 • Czas lotu: 5,5 h

Kiedy jechać

Wyspy Kanaryjskie, krainę wiecznej wiosny, można odwiedzać przez okrągły rok. Szczyt sezonu przypada tu aż trzy razy do roku. Pierwszy raz od połowy grudnia do marca, kiedy na wyspy przyjeżdżają zmęczeni zimą i spragnieni słońca Europejczycy oraz Amerykanie. Drugi raz od czerwca do sierpnia kiedy na wyspy wybierają się Hiszpanie. Szczyt szczytów przypada na luty, kiedy na wyspach hucznie obchodzi się karnawał – impreza o międzynarodowej sławie. Najtańszych ofert przelotów, noclegów oraz zorganizowanych wycieczek można spodziewać się od kwietnia do czerwca oraz od połowy listopada do połowy grudnia.

Regiony, ciekawe miejsca

Teneryfa jest wyspą na której interesujące jest zwiedzanie nie tylko miast jak Puerto de la Cruz, Santa Cruz de Tenerife czy La Orotawa.

Wspaniałymi atrakcjami są też

 • Pico del Teide - wciąż aktywny wulkan, który zmienił 600 lat temu oblicze wyspy, wraz z otaczającym go parkiem krajobrazowym, gdzie podziwiać można przepiękne widoki
 • Loro Park - oryginalny ogród zoologiczny i fundacja na rzecz pomocy zwierzętom, można tu podziwiać m.in. występy delfinów, fok i wspaniałą kolekcję papug, więcej na www.loroparque.com
 • Masca - ukryta wśród gór stara wioska piramidy i wioska etnograficzna w Guirmar
 • Aqualand w miejscowości Adeje
 • La Orotawa - pielgrzymki - na czerwcowe uroczystości przyjeżdżają tu tłumy wierzących

Wycieczki fakultatywne

Grand Tour - Objazd wyspy oraz krajobraz księżycowy - przejazd do Parku Narodowego Canadas del Teide trasą prowadzącą przez Villaflor, miejscowość najwyżej położoną w Hiszpanii (1466 m). Nad parkiem dominuje wulkan Teide – najwyższa góra Hiszpanii (3718 m). Przejazd do La Orotava i typowy kanaryjski obiad w tradycyjnej restauracji. Dalej trasa wiedzie do Icod de Los Vinos, gdzie podziwiać można wieczne drzewo Drago, którego purpurowe soki w służyły do farbowania szat królewskich. Degustacja sławnych kanaryjskich likierów i win. Postój w rejonie Garachico - miasteczka częściowo zalanego przez lawę. Przejazd przez Santiago del Teide do Los Gigantes, ze słynnymi klifami. Wycieczka całodzienna. Cena -  ok. 52 EUR (zawiera obiad).

Loro Park - położony na północy wyspy park zoologiczno-botaniczny o powierzchni 135 tys. km2, największy na Wyspach Kanaryjskich i jeden z największych w Europie. Nadzwyczajne bogactwo kwiatów i liczne gatunki egzotycznej roślinności czynią go prawdziwie rajskim ogrodem, gdzie można obserwować unikatowe, jedne z największych na świecie kolekcje różnokolorowych papug. Największą atrakcją parku są pokazy umiejętności delfinów, papug, lwów morskich i ogromnych orek, których akwarium jest największym i najbardziej nowoczesnym na świecie. Na terenie parku żyją także flamingi, krokodyle, goryle i tygrysy. Niezapomniane wrażenie robi Planeta Pingwinów, gdzie ptaki żyją w doskonale odtworzonym, arktycznym krajobrazie. Park stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych wyspy. Wycieczka całodzienna. Cena - ok. 49 EUR.

Rejs na la Gomerę - dzika, zielona, najbardziej nieodgadniona spośród wysp archipelagu, ma powierzchnię zaledwie 379 km2. Przeprawa promowa z Teneryfy do San Sebastian, stolicy La Gomery, gdzie przetrwały pamiątki z czasów wizyty Krzysztofa Kolumba. Przejazd do centrum wyspy gdzie podziwiać można prastary las w Parku Narodowym Garajonay. Lasy Gomery są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Obiad w restauracji i pokaz unikatowego języka gwizdanego. Cena - ok. 68 EUR.

City Tour - zakupy w stolicy - przejazd do Santa Cruz de Tenerife - stolicy wyspy trasą, która pozwala podziwiać urozmaicone wybrzeże wyspy. Santa Cruz de Tenerife to nie tylko miejsce styku kultur i spotkań artystów, ale także perła starej kanaryjskiej architektury, gdzie historia harmonijnie łączy się z nowoczesnością. Czas wolny w centrum miasta, w rejonie słynnej ulicy handlowej Calle Castillo ze sklepami najlepszych światowych marek i popularnymi, dostępnymi na każdą kieszeń. Cena - ok. 30 EUR.

Trekking w wąwozie Masca - wyprawa rozpoczyna się w malowniczej wiosce Masca, położonej między imponującymi wzgórzami wulkanicznymi o wysokości około 600 m n.p.m.. Trasa trekkingu prowadzi wzdłuż wąwozu i kończy się nad oceanem, u wejścia do wąwozu. Krótki odpoczynek na ciemnej, wulkanicznej plaży i rejs do Puerto Santiago z przepłynięciem obok sławnych skał Los Gigantes.  Cena - ok. 49 EUR.

Rejs Katamaranem - wyjątkowy rejs komfortowym katamaranem, wyprawa w poszukiwaniu waleni i delfinów mieszkających u wybrzeży Teneryfy. Postój jednej z uroczych zatoczek, czas na kąpiel i snurkowanie.  Cena - ok.42 EUR.

 

 

 

 

Uzyskaliśmy subwencje finansową z PFR